Mūsu stāsts

Atskaņot Video

Investējam nākotnē šodien

Lai Dziesmusvētki veiksmīgi noritētu šodien, Dziesmu un deju svētku lieldraugs Swedbank apdrošina svētkus un to dalībniekus, bet ikvienam ir jāgādā, lai šādi svētki būtu arī nākotnē – ir jādzied, tādejādi apdrošinot dziesmas pastāvēšanu. Tas, cik pārtikuši un laimīgi būsim nākotnē, atkarīgs no mūsu tagadnes darbiem. Tāpat arī Dziesmusvētku nākotne ir atkarīga no tā, vai mēs ļaujam dziesmām dzīvot, tās vienkārši dziedot tagad. Swedbank uzskata, ka ir jāinvestē nākotnē šodien, tāpat šodien ir jārūpējas par to, lai mūsu bērni un bērnu bērni prastu un gribētu dziedāt.

Lasīt vairākLasīt mazāk

Kā kļūt par dziedātājputnu?

DzieDot noteikumi ir pavisam vienkārši. Ar savu balsi vadi spēles galveno varoni putnu – jo augstāk dziedāsi, jo augstāk tas lidos, bet līdz ar zemu dimdināšanu tas nolaidīsies tuvāk zemei. Ja to dziesmas vietu, kas jādzied zemu, dziedāsi pārāk augstu, arī putns skries debesīs, kur viņu sagaidīs šķērslis, jo pie zemām notīm ieeja mākoņos ir slēgta. Tavs uzdevums ir ar savu balsi izvest putnu cauri dziesmām bez atduršanās šķēršļos. Mēģināt vari kaut simt reižu.

Lasīt vairākLasīt mazāk

Vai latviskais ir pelēks?

DzieDot noformējumam iedvesmojāmies no pašu latviešu iecienītā košuma. Tas, ka daudzi latvieši dzimuši un dzīvojuši laikā, kad pasaule jāskata caur melnbalto televizoru un melnbaltām, graudainām avīžu bildēm, nebūt nenozīmē, ka latvietim svešas krāsas. Košie Tūjas, Ugāles citi tautas tērpa brunči rāda, ka svētki saistīti ar spilgtām krāsām un košiem rakstiem. Un kas tad ir pikseļi, ja ne virtuāls krustdūriens, ar kuru skolā sastapušies tik daudzi? Šie elementi loģiski apvienoti spēlē, atgādinot, ka pelēkais latvietis ir vien pasaku tēls.

Lasīt vairākLasīt mazāk

Četrbalsība ne tikai labskanībai, bet arī ērtībām

Latvieši tautasdziesmas nedzied daudzbalsīgi tikai tāpēc, ka tas skan brīnišķīgi. Latvieši dzied daudzbalsīgi, jo tā ir vieglāk – katrs cilvēks ar savu unikālo balss augstumu var piemeklēt sev piemērotāko dziesmas partiju, nevis mocīties, mēģinot nodziedāt otrās oktāvas sol. DzieDot mācīšanos sāk ar īsu un nesāpīgu spēlētāja balss augstuma analīzi. Kad noskaidrots spēlētāja balss augstums, katra no spēlē iekļautajām 7 dziesmām tiek piedāvāta tieši konkrētajai balsij piemērotākajā partijā. Nekādas mocīšanās – dziedi to, ko vari! Un tā arī sanāks vislabāk.

Lasīt vairākLasīt mazāk

“Lācis patiesībā ir diezgan bailīgs dzīvnieks, tāpēc uz ausīm uzkāpušu lāci viegli var aizbiedēt, apņēmīgi sākot mācīties dziedāt.“ - Jānis Ozols, diriģents

Video

Foto: Eva Dziļuma

“Mūsdienīgā izglītībā nopietna mācīšanās un "grūti" vai "garlaicīgi" nav sinonīmi.“ - Lauma Kazaka, Solfeg.io veidotāja

Video

Foto: Andris Zieds